• Борисо-Глібський храм с.Шклінь
  Борисо-Глібський храм с.Шклінь
 • Свято - Георгіївський храм с.Бережанка
  Свято - Георгіївський храм с.Бережанка
 • Свято-Дмитрівський храм с.Ниви-Губинські
  Свято-Дмитрівський храм с.Ниви-Губинські
 • Свято-Миколаївський храм с.Звиняче
  Свято-Миколаївський храм с.Звиняче
 • Свято-Миколаївський храм с.Скобелка
  Свято-Миколаївський храм с.Скобелка
 • Свято-Михайлівський храм с.Красів
  Свято-Михайлівський храм с.Красів
 • Свято-Михайлівський храм с.Марковичі
  Свято-Михайлівський храм с.Марковичі
 • Свято-Михайлівський храм с.Мирне
  Свято-Михайлівський храм с.Мирне
 • Свято-Покровський храм с.Терешківці
  Свято-Покровський храм с.Терешківці
 • Свято-Преображенський храм с.Бистровиця
  Свято-Преображенський храм с.Бистровиця
 • Свято-Преображенський храм с.Жуківець
  Свято-Преображенський храм с.Жуківець
 • Свято-Різдво-Богородичний храм с.Михлин
  Свято-Різдво-Богородичний храм с.Михлин
 • Свято-Різдво-Богородичний храм с.Рачин
  Свято-Різдво-Богородичний храм с.Рачин
 • Свято-Різдво-Богородичний храм с.Холонів
  Свято-Різдво-Богородичний храм с.Холонів
 • Свято-Успенський храм с.Олізарів
  Свято-Успенський храм с.Олізарів
 • Храм Різдва Христового м.Горохова
  Храм Різдва Христового м.Горохова
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Ватин
  Хресто-Воздвиженський храм с.Ватин
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Озерці
  Хресто-Воздвиженський храм с.Озерці
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Ощів
  Хресто-Воздвиженський храм с.Ощів
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Угринів
  Хресто-Воздвиженський храм с.Угринів
 • Хресто-Воздвиженський храм с.Ярівка
  Хресто-Воздвиженський храм с.Ярівка
Храм Різдва Христового м.Горохова

http://www.youtube.com/watch?v=d5XhGZGiHTw 

 

З історії храму Різдва Христового міста Горохова
У 1844 рооці у м.Горохові було побудовано православну Свято-Вознесенську церкву.
Настоятелями храму були: о.Іоан Скульський, у 1869 році відзначений імператором орденом Святої Анни ІІІ ступеня; отець М.Журавський (1914р.); до 1941р. - о.Юліан Мельников; в роки Великої Вітчизняної війни - отці Володимир Мисечко, Михаїл Грицай; потім о.Степан Науменко.
У 1951-1957рр. благочинним і настоятелем Свято-Вознесенського храму був о.Стефан Васильцев, у 1957-1960рр. - о.Пилип Шишковський.
У 1960-1986рр. благочинним і настоятелем храму був митрофорний протоієрей о.Михаїл Сукманський. Псаломщиком з правом служити священником і помічником благочинного був отець Олександр Пасічник.
У часи атеїзму після зняття з реєстрації релігійних громад до Свято-Вознесенського храму належали села Скобелка, Марковичі, Бистровиця, Терешківці, Озерці, Старостав.
Із вересня 1986 року по жовтень 1992 року благочинним і настоятелем Свято-Вознесенського храму був митрофорний протоієрей о.Олександр Пасічник.
У храмі неодноразово проводились величні соборні богослужіння, очолювані владиками Даміаном (4.05.1978), Варлаамом (20.09.1987), Варфоломієм (1991).
4 червня 1991 року тут побував блаженнійший митрополит всієї України Філарет.
4 жовтня 1992 року новітні богоборці з Київського патріархату віроломно захопили святий храм.
Але громада Свято-Вознесенського храму УПЦ діяла. Благочинний о.Олександр проводив богослужіння на церковному погості. Коли їх прогнали нові господарі храму, який перейшов до КП, молилися у будинку одинокої прихожанки Лідії Дем'янівни Дісси.
Рішенням районної державної адміністрації від 12 квітня 1993р. громаді Свято-Вознесенського храму УПЦ було надано в оренду для проведення богослужінь частину приміщення РАГСу.
18 вересня 1993 року митрополит Ніфонт освятив тут престол. Богослужіння у цьому пристосованому приміщенні тривали до листопада 2005 року.
У ювілейний 2000 рік від Різдва Христового, 24 серпня, митрополит Ніфонт освятив місце під новий храм Різдва Христового, і заклав наріжний камінь.
Храм будувався на пожертви парафіян, кошти Волинської Єпархії, обласної ради і адміністрації та спонсора Валентина Волосюка. 12 листопада 2005 року владика Ніфонт освятив престол новозбудованого храму.
14 грудня 2008 року після закінчення оздоблювальних і художніх робіт митрополит Ніфонт освятив ікони і храм. Іконописці храму - Василь Григорович Криштальський та Іван Іванович Тимчук.
За Божим промислом з благословення владики Ніфонта дух вірних підтримували святині, які побували у храмі: влітку 1994 року - чудотворна ікона Почаївської Божої Матері; 3 липня 1998 року - чудотворна ікона "Призри на смирення"; 3 червня 2003 року - мощі преподобних Іова і Амфілохія Почаївських. 17-18 листопада 2003 року - кровоточива ікона Спасителя, мироточиві ікони Матері Божої і святителя Миколая; 9 грудня 2006 року - чудотворна ікона "Пантанасса", 1 вересня 2009 року - чудотворна ікона "Скоропослушниця". Поклонялися вірні мощам преподобного Серафима Саровського і Підляських святих, іконі "Чорнобильський Спас".
Урочисті соборні богослужіння архієрейським чином з участю митрополита Ніфонта проводились на престольне свято храму у 2008, 2010, 2013 роках.
Митрополит Ніфонт на Різдво Христове 2013 року відкрив ковчежки із часточками десяти мощей преподобних Києво -Печерських,які настоятель храму прот. Олександр Пасічник та клірик храму ієрей Андрій Гаврилюк із благословення владики привезли із Києво -Печерськогої Лаври, щоб люди могли прикладатися до них. Тепер у храмі уже 12 часточок мощей. Раніше дві часточки мощей преп.Іова та преп. Амфілохія Почаївських подарував для храму владика Ніфонт.
Хор любительський, псаломщиком понад 35 років була Ольга Іванівна Крамаревич.На даний час Лілія Пасічник. Діє дитяча недільна школа.

Cьогодні